Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak bir başına öne çıdem en şanlı miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu şanlı adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği kayranı yetiştirmek talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgelik cebelarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen serarı manaında ülkesini kesiksiz oyun fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat servuruları ile de meşhurdur. 143 sayı servurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında artık hak bir bilirkişi olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda şanlı bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında belde edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur beyninde en çok berat servurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sayesinde tatlıca işlemlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse bile asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek tutulmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına şanlı bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (yan el) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Bütün çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birgani şirketin şirket ve müessis kadrosunda belde almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Apotrsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak işlemler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta yanıkların geçmesi ciğerin sınırlı bir zamanı beklesek bile kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden kolayca bir şekilde tedavi edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. üste cinsî işlemlev bozukluğunu da tedavi geçirmek ciğerin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış hınçe karşı mukavim ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat servurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işlemleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri ev bark istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü beyan fail Spektral Holding Idare Müesses Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine dokumalabilecek en dürüst katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine şanlı miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da şanlı gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde belde kayran öbür marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok şanlı bir miktarda farmasötik bileneşeli patentinin hak sahibi olması ve servurusunu ilk yaratıcı nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın anayasa ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni kayranında çtuzakışmalarını kesiksiz genişleterek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgani kat Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil diyar haricinde kısaca kürevi anlamda da birgani ödülleri alarak bulduğu farklı çareların kontralığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile müşterek tatlıca işlemlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işleme yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birgani farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda belde kayran bir altın sahası ile müşterek serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değişlemikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı bedel veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a bağımlı mızrap ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni marj modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak işlemtiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.akarsu ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere iki endüstriyel hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada ufuklerine belde maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye şanlı ilhak bedel sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii gereç dokumasındaki muattalluklar sayesinde mürtefi derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka genişlik planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine akla yatkın rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada belde kayran tafsilatlara bakarak antrparantez, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir