Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıdem bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıdem en kocaman oranda ilaç sineerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği düzlükı büyültmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun bilim kepezarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen kafaarı fehvaında ülkesini daimî söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi kafavuruları ile bile meşhurdur. 143 pare kafavurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında artık temel bir kompetan olmasıyla bile kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam beyninde en çok buluş belgesi kafavurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle kırnak ustalıklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse de katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile yürütmek üzere sağaltma yuğrunda geliştirdiği deşkeleri keşfederek âdemiyet geçmişine kocaman bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilindik şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (cenah ağırlık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e andıran ülkede izinı münfailtır. Cümle çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birgani şirketin şirket ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Yordamsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin yanında insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cenahıkların geçmesi sinein belirli bir devirı beklesek de bazenları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile sineerisinden amelî bir biçimde sağaltma edebilmek sinein bu kullanılıyor. üste seksüel ustalıklev bozukluğunu da sağaltma buyurmak sinein kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi kafavurularının 2000 adetine andıranın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve içtimai yaşamdan ırak zaruri konut istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir güç kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan fail Spektral Holding Patronaj Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine bünyelabilecek en yakın katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kocaman gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde mevzi düzlük vesair ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir oranda farmasötik deneşeli patentinin doğruluk sahibi olması ve kafavurusunu ilk fail insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın baş fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzlükında çallıkışmalarını daimî ferahleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birgani defa Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde bileğil emlak dışında yani kürevi anlamda da birgani ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların alınlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile bile kırnak ustalıklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birgani farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda mevzi düzlük bir kızıl sahası ile bile kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı mesabe veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a tabi maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal ast bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.kez ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada ufuklerine mevzi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katma mesabe sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel gereç bünyesındaki zifosluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt arz planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi düzlük ayrıntılara gereğince ayrıca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir