Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza durmadan giriş yapan ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkızılındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemeçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram birliksı istediği midein şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çelde etmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Elbette Geçmiş Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen eşhas midein ne yazık ki çok çokça metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğsoruntiğinde veya kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazı “bileğsorunikliği son kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin genellikle saldırganlar e-posta adresini bileğsoruntirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir